Bilgisayar Uzaktan Yardım Tekliflerine Nasıl Acılır - FUUB.net
2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Bilgisayar Uzaktan Yardım Tekliflerine Nasıl Acılır

Yer
    Ardahan
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1

Standart Bilgisayar Uzaktan Yardım Tekliflerine Nasıl Acılır

Yeni kullanıcının bilgisayarını Uzaktan Yardım tekliflerini kabul edecek biçimde yapılandırmak için, aşağıdaki gereksinimlerin karşılandığından emin olmalısınız: • Yeni kullanıcının bilgisayarındaki Grup İlkesi, Uzaktan Yardım tekliflerini etkinleştirecek biçimde yapılandırılmış olmalıdır.

• Yeni ve uzman kullanıcıya ait bilgisayarların, aynı etki alanının veya güvenilen etki alanlarının üyesi olması gerekir.
    • Her iki bilgisayarda da Windows XP veya Windows 2003 yüklü olmalıdır.

Uzaktan Yardım aracı için Grup İlkeleri'ni yapılandırmak üzere, yeni kullanıcı bilgisayarlarının Uzaktan Yardım tekliflerini kabul edebileceği uzman kullanıcıların listesine gereksinim duyarsınız. Bu liste Domain User gruplarını ve Domain User hesaplarını içermelidir.

Not Uzaktan Yardım Sunma özelliğini kullanan uzmanlar, yeni kullanıcının bilgisayarında İstenen Uzaktan Yardım devre dışı bırakıldığında bu bilgisayara bağlanamaz. (Bu sorun, Microsoft Windows XP Service Pack 2 çalıştıran bilgisayarlarda oluşmaz.)

Uzaktan Yardım Sunma ilke ayarını yapılandırma
    1. Microsoft Yönetim Konsolu (MMC) Grup İlkesi eklentisini başlatın. Bunu yapmak için, Başlat'ı ve sonra da Çalıştır'ı tıklatın. Aç kutusuna şunu yazın: gpedit.msc. Sonra Tamam'ı tıklatın.
    2. Yerel Bilgisayar İlkesi\Bilgisayar Yapılandırması\Yönetim ?ablonları\Sistem\Uzaktan Yardım klasöründe Uzaktan Yardım Sunma'yı bulun ve tıklatın.
    3. Uzaktan Yardım Sunma Özellikleri iletişim kutusunda Etkinleştir'i tıklatın.
    4. Listeden bir seçeneği belirleyerek uzman kullanıcıların aşağıdaki eylemlerin hangisini gerçekleştirebileceğini belirleyin.• Yardımcılar yalnızca bilgisayarı görüntülesin
    • Yardımcılar bilgisayarı uzaktan yönetsin
    Not Bu ayar, listelenen tüm grup içindir. Uzaktan Yardım Sunma ilke ayarı, bir kullanıcı grubunun yeni kullanıcıya ait bilgisayarı görüntülemesine ve başka bir kullanıcı grubunun yeni kullanıcıya ait bilgisayarı görüntülemesine ve denetlemesine olanak sağlayan bir mekanizma sağlamaz. Yalnızca tek bir uzman grubu olabilir.
    5. Göster'i tıklatın. İçeriği Göster iletişim kutusu görüntülenir.
    6. Ekle'yi tıklatarak Domain Users ve Domain User gruplarını ekleyin.
    7. Tamam'ı tıklatarak İçeriği Göster iletişim kutusunu kapatın ve sonra da Tamam'ı tıklatarak Uzaktan Yardım Sunma Özellikleri iletişim kutusunu kapatın.
    8. MMC Grup İlkesi ek bileşenini kapatın.
    Bu ilkeler hemen etkili olur. Bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Önemli Uzaktan Yardım Sunma Grup İlkesi'nin özelliklerini doldururken dikkatli olun, çünkü girdiğiniz etki alanı hesaplarını doğrulayamazsınız. Geniş çaplı bir ilke dağıtımı yapmadan önce bu ilke ayarını kapsamlı biçimde sınamanız önerilir.

Not Uzaktan Yardım Sunma ilkesi Microsoft Windows XP Home Edition'da kullanılamaz.

Not Uzaktan Yardım, DCOM kullanır. Windows XP ve Windows 2003'te, DCOM girdisi aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarında bulunur:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Ole
    DCOM girdisinin Dize değeri şudur: EnableDCOM = Y. Bu değer 'N' olarak ayarlanırsa veya değer eksikse, Uzaktan Yardım çalışmaz.

Windows Güvenlik Duvarı'nı teklife dayalı Uzaktan Yardım için yapılandırma
    Grup İlkesi nesnelerinizi yeni Windows Güvenlik Duvarı ayarlarıyla güncelleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin:1. Windows XP SP2 tabanlı bilgisayarınızda Domain Administrators (Etki Alanı Yöneticileri), Enterprise Administrators (Kuruluş Yöneticileri) veya Group Policy Creator Owners (Grup İlkesi Oluşturucu Sahipleri) güvenlik grubunun üyesi olarak oturum açın.
    2. Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, mmc yazın ve Tamam'ı tıklatın.
    3. Dosya menüsünde, Ek Bileşen Ekle/Kaldır'ı tıklatın, Tek Başına Ek Bileşen sekmesini tıklatın ve sonra da Ekle'yi tıklatın.
    4. Kullanılabilir Tek Başına Ek Bileşenler listesinde, Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi'ni ve sonra da Ekle'yi tıklatın.
    5. Grup İlke Nesnesi Seç iletişim kutusunda Gözat'ı tıklatın.
    6. Grup İlke Nesnesini Tara iletişim kutusunda, yeni Windows Güvenlik Duvarı ayarlarıyla güncelleştirmek istediğiniz Grup İlkesi nesnesini tıklatın ve sonra da Tamam'ı tıklatın.
    7. Grup İlkesi Sihirbazı'nı tamamlamak üzere Son'u tıklatın.
    8. Tek Başına Ek Bileşen Ekle iletişim kutusunda Kapat'ı tıklatın.
    9. Ek Bileşen Ekle/Kaldır iletişim kutusunda Tamam'ı tıklatın.
    10. Konsol ağacında, sırasıyla Bilgisayar Yapılandırması'nı, Yönetim Araçları'nı, Ağ'ı, Ağ Bağlantıları'nı ve sonra da Windows Güvenlik Duvarı'nı genişletin.
    11. Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi ek bileşenini kullanarak Windows Güvenlik Duvarı Grup İlkesi ayarlarını bulun. Bunu yapmak için, Başlat'ı ve sonra Çalıştır'ı tıklatın, Aç kutusuna gpedit.msc yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Not Grup İlkesi ayarları, aşağıdaki Grup İlkesi Nesne Düzenleyicisi klasörlerinde bulunur:• Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim ?ablonları/Ağ/Ağ Bağlantıları/Windows Güvenlik Duvarı
    • Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim ?ablonları/Ağ/Ağ Bağlantıları/Windows Güvenlik Duvarı/ Etki Alanı Profili
    • Bilgisayar Yapılandırması/Yönetim ?ablonları/Ağ/Ağ Bağlantıları/Windows Güvenlik Duvarı/ Standart Profil

12. 11. adımda bulduğunuz her ek bileşen yolu için, Windows Güvenlik Duvarı: Bağlantı noktası özel durumlarını tanımla ayarına aşağıdaki girdiyi ekleyin:
    135:TCP:*:Etkin:Uzaktan Yardım Sunma
    13. Her ek bileşen yolu için, Windows Güvenlik Duvarı: Program özel durumlarını tanımla ayarına aşağıdaki girdileri ekleyin:• %WINDIR%\SYSTEM32\Sessmgr.exe:*:Etkin:Uzaktan Yardım
    • %WINDIR%\PCHealth\HelpCtr\Binaries\Helpsvc.exe:*:E tkin:Uzaktan Yardım Sunma
    • %WINDIR%\PCHealth\HelpCtr\Binaries\Helpctr.exe:*:E tkin:Uzaktan Yardım – Windows Messenger ve Ses

Yer
    Adana
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    uzaktan yardım zaten bilindiği üzere messenger üzerinden uzman-acemi şeklinde sağlanan bir bağlantıdır.Windowsun varsayılan ayarlarında bu açıktır,yalnız uzak masaüstü bağlantısı kurmak için aktif duruma getirilmelidir ikisi birbirine karıştırılmamalıdır.

Bilgisayar Uzaktan Yardım Tekliflerine Nasıl Acılır Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bilgisayar Uzaktan Yardım Tekliflerine Nasıl Acılır ile Benzer Konular

1. Merkez Bilgisayar - Bilgisayar Ürünleri Satışı
    YAZAR : SquaL - KATEGORİ : Bilgisayar Malzemeleri
    Cevaplar: 1
    Son Mesaj: 11-01-2012, 17:35
  2. Cevaplar: 17
    Son Mesaj: 28-11-2011, 12:59
  3. Bilgisayar + Televizyon = ??
    YAZAR : Ryuk - KATEGORİ : Benim Bloğum
    Cevaplar: 2
    Son Mesaj: 03-07-2011, 18:42
  4. Bilgisayar + Televizyon = ??