Afiş, www.photoshopturk.net/etiket/poster/"]poster ya da dergi içlerinde yer alan reklam tarzı bir çalışmanın nasıl yapıldığını anlatacağım.
500×500 boyutunda bir çalışma sayfası açalım ve Edit>Fill ile arkaplanı siyah renkle dolduralım. Sonra yazımızı yazalım ve Free Transform ile yazımızı 45 derece olacak şekilde aşağıdaki konuma getirelim.
www.photoshopturk.net/wp-content/uploads/poster-afis-1.jpg"]
Daha sonra www.photoshopturk.net/etiket/afis/"]Afişte kullanacağımız resmi açalım ve ardından bu resmin bulunduğu katmana (layer) sağ tıklayıp duplicate layer ile bir kopyasını oluşturup bunu görünmez yapalım (Yanındaki göz simgesini kaldırarak)
www.photoshopturk.net/wp-content/uploads/poster-afis-2.jpg"]
Ardından kopyaladığımız katmanın ilkini seçelim. Magic Wand Tool ya da Polygonal Lasso Tool ile “Ps” harflerini seçiyorum. Siz de resminizde belirgin olmasını istediğiniz bölümü seçin ve Select>Inverse yaptıktan sonra Delete tuşu ile silin. Yani sadece kopyaladığımız katmanı da görünmez yaptığımız için ortada sadece “Ps” harfleri kalacak.
www.photoshopturk.net/wp-content/uploads/poster-afis-3.jpg"]

Ardından Katman penceresinden yazımızı yazdığımız katmanın önizleme resmi üzerine CTRL‘ye basılı tutarken farenin sol tuşu ile bir kez tıklayın. Böylece yazılar seçili hale gelecek. Şimdi de Select>Inverse işlemini yapın. Böylece yazı dışında kalan boş alan seçilecek. Bunu yaptıktan sonra da Kopyaladığımız görünmez halde duran katmanı seçelim ve görünür hale getirelim. (katmanın solundaki boş kutuya tıklayarak) Ardından klavyeden DEL tuşuna basalım. Aşağıdaki gibi bir görüntü elde etmiş olacağız.
www.photoshopturk.net/wp-content/uploads/poster-afis-4.jpg"]
Son olarak sol alt köşeye biraz daha büyük ve beyaz renkte bir yazı yazalım.
www.photoshopturk.net/wp-content/uploads/poster-afis.jpg"]
Kaynak: www.photoshopturk.net/afis-poster-hazirlama/"]Photoshopta Afiş Hazırlama (Dersi yabancı bir siteyi referans alarak hazırlamıştım.)


Ayrıca arkaplandaki yazı ne kadar küçük ve birbirine yakın olursa küçük boyutlu çalışmalarda o kadar iyi bir görüntü alınır.