Laptop Mu? Masaüstü Bilgisayar Mı? - FUUB.net
Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Laptop Mu? Masaüstü Bilgisayar Mı?

Yer
    Düzce
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1

Standart Laptop Mu? Masaüstü Bilgisayar Mı?

İnsanlar bilgisayar alırken en çok dizüstümü masaüstümü şeklinde sorular sorarlar. Bu soruları açıklığa kavuşturmak için konumuz içinde sizlere ikisi arasındaki farklılıkları ve hangisini almanız gerektiğini düşünüyorsanız yardımcı olacağız.

Masaüstü Bilgisayar: Masa üstü bilgisayarın kullanım alanı çok geniştir, eğer ofis içinde kullanım istiyorsanız masaüstü bilgisayar idealdir. Bunların yanı sıra masaüstü bilgisayarın seçim nedenlerinden biriside yüksek sistem özellikleridir. Masaüstü bilgisayarlar dizüstü bilgisayarlara göre daha performanslıdır. Bu nedenle eğer oyun veya ağır programlar kullanacaksanız masaüstü bilgisayar seçiminiz olmalıdır. Bununla birlikte masaüstü bilgisayarlar dizüstü bilgisayarlara göre daha uzun ömürlüdür. Bu özellikler göz önünde bulundurulursa masaüstü bu kullanım şarkları altında seçilmesi gereken bilgisayar türüdür.

Dizüstü Bilgisayar (Laptop): Dizüstü bilgisayarın kullanım ortamı geniştir. Her yere götürülebilir ve her yerde kullanılabilir. Bilinmesi gereken konu dizüstü bilgisayarlar çok fazla taşınması durumunda yıpranır, buda kullanım ömrünü çok fazla kısaltmaktadır. Performans açısından dizüstü bilgisayarlar çok fazla oyun için kullanılmamalıdır. İşlemci yorulması durumunda buda dizüstü bilgisayarın ömrünü kısaltır. Hep kötü yanları yoktur. Dizüstü bilgisayarlar her yerde istenildiği zaman kullanılabilir. Eğer işiniz için basit işlemlerde bilgisayar ihtiyacı duyuyorsanız dizüstü bilgisayar sizlere göre olabilir. Ağır programlar, ağır oyunlar bilgisayarı yıpratsa da yüksek özellikli bir laptopa çok fazla zarar vermemektedir. Yani aklınızda laptop çabuk çöp olur anlamında bir şüphe bulunmasın. Tamamen kaliteli bir markaya ve sistem özelliklerine bağlı bir durumdur, bununla beraber kullanımı da önemlidir. Kullanıcı taşıma esnasında dizüstü bilgisayarı bir yere vurursa bozulmalar görülebilir.

ALINTIDIR.
    Konu hiper2 tarafından (09-09-2013 Saat 15:53 ) değiştirilmiştir.

Yer
    Eskişehir
    Beğendikleri
    175
    Beğenileri
    112
    Güzel açıklayıcı bir yazı olmuş. Masaüstü kullanmayı tercih ederim. Hem Dizüstüler daha çok ısınıyor, Soğutucu kullanıyoruz ama çok az bi etkisi var. Teşekkürler

Yer
    İstanbul
    Beğendikleri
    3
    Beğenileri
    5
    Dizüstü benim için taşınabilirlik daha çok önemli.

Yer
    Düzce
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    şimdi her ikisin de farklı ayrıcalıkları var.Bence laptop daha ağır basıyor.Çünkü taşınabilirlik çok büyük bir özellik.
    Yorumlarınız için teşekkürler.

Yer
    Eskişehir
    Beğendikleri
    175
    Beğenileri
    112
    Alıntı hiper2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdi her ikisin de farklı ayrıcalıkları var.Bence laptop daha ağır basıyor.Çünkü taşınabilirlik çok büyük bir özellik.
    Yorumlarınız için teşekkürler.
    Bende laptop kullanıcısıyım hergün işe getir götür getir götür kolay da bana dayanamıyor. Çok fazla ısınıyor. Bakalım

Yer
    Düzce
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Alıntı KariyerHost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende laptop kullanıcısıyım hergün işe getir götür getir götür kolay da bana dayanamıyor. Çok fazla ısınıyor. Bakalım
    hocam ısınıyorsa sizin bilgisayar eski galiba yeni bilgisayarda böyle bir sorun yok

Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Şimdi i7 işlemcili bi laptop olsa i3 işlemcili bi masaüstünü kullanmam

Yer
    Eskişehir
    Beğendikleri
    175
    Beğenileri
    112
    Alıntı hiper2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hocam ısınıyorsa sizin bilgisayar eski galiba yeni bilgisayarda böyle bir sorun yok
    Eski Denemez Toshiba marka 8 GB Ram 1 GB Ekran kartı Çok yoğun kullanıyorum o yüzden Sekmeler programlar Masaüstü klasörler görmeniz lazım Ağır iş programları yüklü

Yer
    Düzce
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    1
    Alıntı KariyerHost Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski Denemez Toshiba marka 8 GB Ram 1 GB Ekran kartı Çok yoğun kullanıyorum o yüzden Sekmeler programlar Masaüstü klasörler görmeniz lazım Ağır iş programları yüklü
    doğrudur

Yer
    Balıkesir
    Beğendikleri
    0
    Beğenileri
    0
    Hala ısınan laptop var mı ya
    Benim bütün gün açık olmasına rağmen üstelik 2 senelik olmasına rağmen oyun bile oynasam kapanma olmuyor.
    + soğutucu kullanmıyorum sadece fan'ın masayla temasını kesiyorum havada kalıyor

Sayfa 1/2 12 SonSon

Laptop Mu? Masaüstü Bilgisayar Mı? Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)