6 sonuçtan 1 ile 6 arası

v9tr virüsü

Google plus
    garapapax23
    Beğendikleri
    1
    Beğenileri
    1

Standart v9tr virüsü

Arkadaşlar v9tr diye bir açılış sayfası virüsü bulaştı bilgisayarıma chrome a flash eklentisi diye yapıştı. silinmiyorda tüm tarayıcılarda(i.e ve firefox da) açılış sayfam v9tr oldu düzeltmek için ne yapmak lazım sinirlerim bozuldu. bu tarz programlar yapanlara bir ceza yok mu kardeşim bu ülkede..
    Konu TechnicaL tarafından (23-12-2013 Saat 13:51 ) değiştirilmiştir.
    Tv izleme ve Radyo dinleme merkezi : http://www.encanliradyoyayinidinle.com/

Yer
    Ankara - İzmir
    Beğendikleri
    5
    Beğenileri
    69
    masaüstünde firefox ya da chrome simgelerine sağ tıklayıp ''özellikler'' seçeneğini tıklayın.

karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacaktır.

firefox.exe'' yazısından sonraki yazıları silin. fakat tırnak işaretini silmeyin.

aynı işlemi chrome tarayıcı için de yapın fakat chrome'da tırnak işareti olmadığı için sıkıntı yok.

not: lütfen, küfür ve argo kullanmayalım.

Yer
    Mardin
    Beğendikleri
    38
    Beğenileri
    33
    Alıntı TechnicaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    masaüstünde firefox ya da chrome simgelerine sağ tıklayıp ''özellikler'' seçeneğini tıklayın.

karşınıza aşağıdaki resimdeki gibi bir ekran çıkacaktır.

firefox.exe'' yazısından sonraki yazıları silin. fakat tırnak işaretini silmeyin.

aynı işlemi chrome tarayıcı için de yapın fakat chrome'da tırnak işareti olmadığı için sıkıntı yok.

not: lütfen, küfür ve argo kullanmayalım.
    Başkan sana zahmet benimkine de baksan. Benim internet explorerde de reklam virüsü var bir türlü kaldıramadım.

Yer
    Ankara - İzmir
    Beğendikleri
    5
    Beğenileri
    69
    Alıntı PoLo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başkan sana zahmet benimkine de baksan. Benim internet explorerde de reklam virüsü var bir türlü kaldıramadım.
    İE kullanan yok sanıyordum ben görmeden bir şey diyemem ama denetim masası > programı kaldır kısmından adını ilk defa gördüğünüz ve adı çok garip olan programlarda varsa onları kaldırın, onlar genelde toolbar olur ve İE'de virüsün kaynağı genelde toolbarlardan dolayı olur ama dediğim gibi bir ekran görüntüsü vs.. olmadan nasıl çözeceğini tam olarak bilemem.

Yer
    Mardin
    Beğendikleri
    38
    Beğenileri
    33
    Alıntı TechnicaL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İE kullanan yok sanıyordum ben görmeden bir şey diyemem ama denetim masası > programı kaldır kısmından adını ilk defa gördüğünüz ve adı çok garip olan programlarda varsa onları kaldırın, onlar genelde toolbar olur ve İE'de virüsün kaynağı genelde toolbarlardan dolayı olur ama dediğim gibi bir ekran görüntüsü vs.. olmadan nasıl çözeceğini tam olarak bilemem.
    tolbardan mış hocam. Kaldırdım hepsini düzeldi teşekkürler. Bu arada internet explorer bazı sitelerde kullanılmıyor mesela speakychat vs. o Sebepten ötürü bazen kullanmam gerekiyor. Onun harici kullanma ihtiyacı duymuyorum.

Beğendikleri
    1
    Beğenileri
    1
    arkadaşlar benim ki ie de değil chrome da, biraz araştırdım virüs kendini flash dosyası olarak chrome uzantılarına ekliyor. silmeyi denedim olmadı bastım formatı )
    Tv izleme ve Radyo dinleme merkezi : http://www.encanliradyoyayinidinle.com/

v9tr virüsü Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)